کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی، با رعایت  استانداردهای جهانی TUV آلمان تولیدشده میباشد. این نوع کفپوش در سال‌های اخیر نه تنها به ورزشگاه‌ها، بلکه به منازل، مهدکودک‌ها، پارک کودک ها و دیگر فضاهای بازی راه‌یافته میباشد.

ایجاد سطحی قابل انعطاف و نرم به وسیله نصب این کفپوش های تاتامی، امکان ورزش کردن در هر نقطه ای را فراهم آورده است.این کفپوش دارای خصوصیت‌هایی می باشد که در ادامه به انها می پردازیم.این کفپوش دارای خصوصیت‌هایی می باشد که به کارگیری از آن را برای اشخاص مختلف با سنین مختلف امکان پذیر می کند.

 ازجمله سالمندان و معلولان و بقیه اشخاصی که خطر زمین خوردشان وجود دارد. مانند کودک ها، ورزشکاران مبتدی و تازه کار و حرفه ای، رزمی‌کاران.

این کفپوش ها در جهت استفاده در مهدهای کودک، اتاق‌ها و پارک‌های بازی، فضاهای ورزشی ورزش‌های صبحگاهی و … استفاده می شوند.همینطور جهت استفاده حیوان های خانگی مانند سگ و گربه نیز قابل‌به کارگیری هستند. .

ساخت کفپوش تاتامی استاندارد و کیفیت عالی یکی‌از هدف های شرکت الاست ایران هست.

تاتامی واحدی میباشد که بسیاری از اندازه‌ها و مفاهیم مربوطه را به همراه دارد.

مثلا: چهار تاتامی برای یک انسان مجرد و شش تاتامی برای یک زوج کافی هست. تاتامی به‌طور سنتی از کاه برنج ساخته می شود.

هرچند امروزه از تراشه چوب فشرده یا این که تابلوهای فوم پلی استایرن ساخته می گردد که در اینجا منظور از تاتامی قطعه‌های فومی میباشد.

انعطاف کفپوش‌های تاتامی به حدی میباشد که در صورتی‌که کسی از ارتفاع ۳ متری روی تاتامی بپرد، صدمه‌ای نخواهد دید.

خصوصیت ها و ویژگی های کفپوش تاتامی

-جنس مطلوب کف‌پوش و امکان ارتجاع آن
– استعمال از رنگ‌های شاد در ساخت تاتامی
– موردتوجه قرار گیری مسائل بهداشتی
– عدم وجود سطح های خراشنده در کف پوش‌ها
– نصب و جابه جایی سهل وآسان کفپوش تاتامی
– شستشوی راحت و عدم‌تغییر تحول رنگ و اندازه در موقع شستشو
– وجود ابعاد و ضخامت‌های متفاوت
– دو رو آج بودن کفپوش ها

مورد های به کار گیری کفپوش تاتامی

کفپوش های تاتمی دارای مصارف گوناگونی هستند که از مهم ترین موردهای استفاده از آنها به کار گیری در مهد های کودک و اتاق بچه است.

کودک ها در‌این فضاها به بازی و فعالیت درگیر بوده و مدت زیادی را در‌این فضاها می‌گذرانند پس نیاز به کفپوشی ایمن، بهداشتی و قشنگ دارند.

این کفپوش به جهت به کار گیری از فوم های مرغوب و بهداشتی تماما ایمن بوده و استاندارد های مورد نیاز در آن رعایت گردیده‌است.

در ایجاد آنان نکات بهداشتی رعایت شده به گونه ای که‌این کفپوش دارای گواهی بهداشت میباشد.

رنگبندی شاد این کفپوش ها نیز سبب ساخت فضایی شاد برای خردسال ها می‌شود.

خواص ارتجاعی این کفپوش منجر می گردد تا در صورت پریدن و افتادن کودک ها بر روی آن، از شدت ضربه کاسته شده و آسیبی به خردسال ها وارد نشود.

همینطور این کفپوش ها در تالار های ورزشی نیز قابل به کارگیری هستند.

در سالن های باشگاه رزمی از این کفپوش برای پوشش کف باشگاه به کارگیری می‌شود تا تحت عنوان ضربه گیر برای ورزشکاران فعالیت کند.

همینطور در سالن های ایروبیک نیز که نیاز به کفپوشی قابل انعطاف و نرم است به کار گیری از این کفپوش توصیه میشود.

در پارک بازی خردسالان نیز استفاده از این کفپوش سفارش می شود.

خردسال ها به بازی مشغول میگردند و وجود کفپوشی ایمن برای آن‌ها دارای اهمیت میباشد.

در نماز خانه ها نیز میشود از این کفپوش ها استفاده کرد.

برخی کاربردهای دیگر این نوع کفپوش

-استعمال در سالن های باشگاه هوازی
– به کارگیری در پارک و زمین بازی خردسالان
– استعمال در مهد کودک و اتاق بچه
– استفاده در نماز خانه و تالار اجتماعات
– به کارگیری برای اتاق حیوان‌های خانگی (سگ، گربه و… )

توضیحی درخصوص گونه های مختلف آج کفپوش تاتامی

آج‌های روی سطح کف‌پوش تاتامی مانع از سرخوردن کف‌پوش می‌گردد.

این کف‌پوش ها به‌شکل دو رو آج می‌باشند یعنی از هر دو طرف آنها می‌توان به کار گرفت.

-کف‌پوش با ضخامت ۲۰ میلی‌متر دارنده دو نوع آج المپیک و حصیری می‌باشند.
-محصول با ضخامت ۲۵ و ۳۰ میلی‌متر دارنده آج لوزی میباشند.
-کف‌پوش های با ضخامت ۴۵ میلی‌متر در یک طرفشان آج لوزی و در آن طرف هم دارای آج سوزنی میباشد.
-محصول کف‌پوش های فدراسیونی در کلیه ضخامت‌ها دارنده آج لوزی می باشند.

شیوه شست و شوی کفپوش تاتامی

این کف‌پوش ها ضد آب بوده و با استفاده از آب و یا این که یکپارچه مرطوب به‌راحتی قابل شستشو میباشند.

به جهت ضد آب بودن، آب به درون کف‌پوش نفوذ نکرده و روی سطح آن باقی می ماند که‌این امر مانع از پوسیدن کف‌پوش می شود.

تاتامی ۲۰ میلی‌متری گروه کودک و نوجوان و تاتامی‌های ۲۵ و ۳۰ میلی‌متری از ۵۰ تا ۸۰ کیلوگرم وزن را می توانند تحمل کنند.

ولی تاتامی ۴۵ میلی‌متری از ۸۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم وزن را تحمل می‌نماید و مناسب استفاده در سالن باشگاه هوازی و سایر ورزش ها می باشد.

قیمت کف‌پوش تاتامی با دقت به کیفیت بالای آن مطلوب بوده و برای خرید کف‌پوش تاتامی میتوانید سفارش خویش را به‌شکل آنلاین ثبت کنید.

شیوه نصب کفپوش تاتامی

این کفپوش ها به طور پازلی بوده و در هم قفل میشوند.

بعد از جدا سازی کناره های کفپوش، قطعات در کنار هم قرار گرفته و بخش های پازلی آن‌ها در کنار هم قرار گرفته و به طور جورچین در هم قفل میگردند.

کارخانه ساخت کفپوش تاتامی

کارخانه ساخت کفپوش تاتامی سوله ای بزرگ و مجهز بوده که از تازه ترین و توسعه یافته ترین دستگاه ها جهت ساخت تاتامی به کارگیری میگردد.

مواد اولیه مرغوب و بهداشتی طبق فرمول های خاص که به وسیله مهندسین و کارشناسان ماهر تعریف گردیده به‌این کفپوش ها تبدیل می‌شوند.

همینطور از مناسب ترین نوع رنگ مو جود برای این فوم ها به کارگیری میگردد.

بعد از ساخت، محصول دوباره از نظر کیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرد. کلیه تولید های دارای سند بهداشت و سند استاندارد می‌باشند.

کیفیت و استاندارد کفپوش های تاتامی

این کف پوش ها دارای سطح کیفیت بالایی میباشند که می توان در سالن های باشگاه رزمی از آن استفاده کرد.

مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها مرغوب ترین مواد اولیه بوده و از رنگ های کیفیت عالی در ساخت آن‌ها به کارگیری میگردد.

همه نکات و استاندارد های مورد نیاز در ساخت‌و‌ساز آنها رعایت شده و ضمن توجه بالا در هنگام ساخت، محصول بعداز تولید نیز مورد بررسی قرار میگیرد تا محصولی کامل و استاندارد در دست مصرف کننده قرار بگیرد.

کیفیت این کفپوش ها به اندازه ای بالاست که‌این محصول ضمن تامین نیاز داخلی محصولی پرطرفدار جهت صادرات میباشد.

این کالا بهداشتی و سازگار با پوست بوده و دارنده گواهی بهداشت و گواهی استاندارد میباشد.

جنس کفپوش تاتامی 

کفپوش تاتامی یکی از کفپوش‌های با کیفیت و بسیار رایج و پرکاربرد بوده که بر اساس نکات ایمنی و استانداردهای بین‌المللی طراحی و تولید شده است. این کفپوش یکی از زیراندازهای سنتی است که توسط ژاپنی‌ها استفاده می‌شود.

کفپوش تاتامی با دارا بودن از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به‌فرد فراون توانسته است تاییدیه فدراسیون‌های ورزشی را کسب کرده و مورد توجه بسیاری از باشگاه‌های ورزشی و … قرار بگیرد.

کفپوش فومی تاتامی به دلیل نرمی و انعطاف‌پذیری بالایی که دارد به عنوان کفپوش رزمی و کفش مهد کودک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نرمی و قابلیت ارتجاعی منحصر به‌فردی که دارد برای پوشاندن کف اتاق کودک و کف مهد کودک‌ها گزینه بسیار مناسبی است.

فروشگاه پاور کفپوش یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاه‌های عرضه‌کننده انواع کفپوش‌های تاتامی با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت است. کفپوش تاتامی دارای کاربردها و ویژگی‌های خاصی است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت، از این رو پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراهی کنید.

معرفی کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی نوعی کفپوش فومی بوده که به دلیل قابلیت ارتجاعی و نرمی که دارد در بسیاری از مهد کودک‌ها و مدارس کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قابلیت موجب شده است تا در صورت افتادن کودک بر روی زمین از ضربه کاسته شده و آسیبی به او وارد نشود. این کفپوش دارای ایمنی و بهداشت بسیار بالایی بوده و از فوم کاملا مرغوب و بهداشتی ساخته شده است. کفپوش تاتامی در رنگ‌بندی‌های متنوع و شادی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

از کفپوش‌های تاتامی در سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی و توسط بسیاری از ورزشکاران مبتدی و حرفه‌ای نیز استفاده می‌شود. از این نوع کفپوش رزمی برای ضربه‌گیری و پوشاندن کف سالن‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از مکان‌هایی که از کفپوش تاتامی استفاده می‌کنند سالن‌های ایروبیک است، از آنجایی که سالن‌های ایروبیک نیازمند کفی نرم و انعطاف‌پذیر هستند، کفپوش تاتامی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. لازم به ذکر است از کفپوش فومی تاتامی می‌توان در مکان‌هایی مانند پارک بازی کودکان و نمازخانه‌ها نیز استفاده کرد. از کفپوش تاتامی به منظور استفاده در اتاق حیوانات خانگی مانند گربه و سگ نیز استفاده می‌شود. کفپوش تاتامی با توجه به تنوع فراوانی که در رنگ‌بندی دارد می‌تواند در تقویت درک رنگ، حیوانات و اشیا برای کودکان بسیار مفید و کاربردی باشد.

کفپوش‌های تاتامی قابل شستشو بوده و به آسانی و حتی با استفاده از یک پارچه مرطوب نیز می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. کفپوش فومی تاتامی با توجه به  ضخامت خود می‌تواند وزن‌های مختلفی را تحمل کند، به عنوان مثال کفپوش تاتامی ۲۰ تا ۳۰ میلی‌متری می‌توانند وزن ۵۰ تا ۸۰ کیلوگرم را تحمل کنند. کفپوش تاتامی ۴۵ میلی‌متری نیز قابلیت تحمل وزن ۸۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم را دارد.

لازم به ذکر است که هر ۴ قطعه از تاتامی می‌تواند برای یک نفر و ۶ قطعه از آن برای ۲ نفر کافی باشد. در گذشته کفپوش‌های تاتامی را از کاه برنج تولید می‌کردند اما امروزه از تراشه‌های چوب فشرده و یا با استفاده از تابلوهای فوم پلی استایرن به تولید انواع مختلف آن‌ها می‌پردازند.

انواع آج کفپوش تاتامی

شرکت‌های تولیدکننده کفپوش تاتامی به منظور جلوگیری از سر خوردن کفپوش از آج استفاده کرده‌اند. این کفپوش‌ها به صورت دو رو آج بوده و ضخامت‌های متفاوتی دارند.

برخی از این کفپوش‌ها دارای دو نوع آج المپیک حصیری و ضخامت ۲۰ میلی‌متری هستند. برخی دیگر از آن‌ها دارای آج لوزی و ضخامت ۲۵ تا ۳۰ میلی‌متری و دسته‌ای دیگر دارای آج لوزی در یک طرف و آج سوزنی در طرف دیگر بوده و ضخامتی ۴۵ میلی‌متری دارند. لازم به ذکر است که کفپوش‌های فدراسیونی دارای آج لوزی بوده و در تمامی ضخامت‌ها تولید و استفاده می‌شوند.

ویژگی‌های کفپوش‌ تاتامی

همانطور که پیش‌تر نیز ذکر شد این کفپوش دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد فراوانی است که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری
  • تنوع در طرح و رنگ ( این کفپوش بیشتر در رنگ‌های آبی، زرد، سبز، قرمز و بنفش تولید و به فروش می‌رسد)
  • ابعاد و اندازه‌های مختلف
  • قابلیت نظافت آسان و راحت
  • ضد نفوذ آب
  • دو رو آج و دارای آج‌های متنوع
  • در دو نوع طرح‌دار و بدون طرح
  • ایجاد امنیت و آرامش برای کودکان
  • دارای وزنی سبک و قابلیت حمل آسان
  • دارای قابلیت نصب و جداسازی راحت

 

 

نحوه نصب کفپوش تاتامی

کفپوش فومی تاتامی را باید به صورت پازلی در کنار یکدیگر قرار داد. این کفپوش دارای دو قسمت نر و مادگی بوده که به راحتی با یکدیگر مچ می‌شوند. جداسازی قطعات این کفپوش نیز مانند نصب آن بسیار ساده و راحت است. از آنجایی که کفپوش تاتامی به صورت قطعه‌ای و جدا از هم است، می‌توان در صورت کثیف و یا آلوده شدن یک قطعه آن را به آسانی جدا نموده و تمیز کنید. این کفپوش‌ها همان گونه که ذکر شد به صورت دو رو آج است، به همین خاطر از هر دو طرف آن می‌توان استفاده کرد.

لازم به ذکر است که کفپوش تاتامی دارای ضخامت بسیار مناسبی بوده و از آن می‌توان به عنوان دیوارپوش نیز استفاده کرد. در صورت استفاده به عنوان دیوارپوش می‌توانید آن را به وسیله چسب به دیوار چسبانده و از قابلیت ضربه‌گیری آن استفاده کنید.

خرید کفپوش تاتامی از فروشگاه الاست ایران

فروشگاه الاست ایران یکی از برترین و بزرگترین فروشگاه‌های عرضه‌کننده کفپوش تاتامی، کفپوش رزمی و … در اندازه و رنگ‌های متنوع است. با مراجعه به فروشگاه پاور کفپوش می‌توانید کفپوش تاتامی را در بهترین کیفیت، با متنوع‌ترین رنگ‌بندی و نازل‌ترین قیمت خریداری کنید.

کفپوش تاتامی و سایر کفپوش‌های عرضه شده توسط این فروشگاه از مواد کاملا غیربازیافتی و نو تولید شده و هیچ‌گونه حساسیتی در کودکان و افراد حساس ایجاد نخواهد کرد. تمامی کفپوش‌های فروشگاه پاور کفپوش با دارا بودن از کیفیتی بسیار عالی و قابل توجه به هیچ عنوان تغییر رنگ نداده و به مرور زمان دچار رنگ‌پریدگی نخواهند شد.

قیمت کفپوش‌های عرضه شده توسط فروشگاه اینترنتی پاور کفپوش بسیار ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر از سایر فروشگاه‌های اینترنتی فعال در این زمینه است، بنابراین توصیه می‌کنیم که هر چه سریع‌تر نسبت به سفارش و خرید این نوع کفپوش از فروشگاه پاور کفپوش اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست